برون سپاری شبکه

برون سپاری شبکه در سال 97

برون سپاری شبکه

برون سپاری شبکه یکی از به صرفه ترین روش هایی می باشد که برای کسب و کارهای کوچک و متوسط می توان انجام داد چرا که یکی از بهترین و مهمترین تصمیمات یک صاحب کسب و کار در دسترس بودن تیم IT شرکت است. در این زمانه اکثر کسب و کارهای امروزی این شده که تمامی سیستم هایشان از طریق تکنولوژی های مربوط به صنعت ای تی هدایت می شود و زمانی که شما دچار مشکلات فنی می شوید کسب و کار شما نیز دچار مشکلاتی در این رابطه می گردد.

فکر کنید که شبکه کامپیوتر شما چند ساعت از کار بیفتد ، دچار چه مشکلاتی می شوید؟ زمانی که یک محصولی دارید و آن را می خواهید بفروشید و این فرآیند به صورت سیستمی باشد چه اتفاقی رخ می دهد؟ آیا باعث تداخل خرید و فروش می گردد؟ یا اینکه در نظر بگیرید که سیستم تلفنی شما به صورت ویپ است و سرور آن دچار اختلال گردیده چه اتفاقاتی رخ می دهد؟
اگر این سوالات باعث آزار و اذیت و ناراحتی شما می گردد به ادامه مطالب توجه فرمائید
در این مواقع های ذکر شده باید با کسی که کارهای شبکه و سخت افزار انجام می دهد تماس بگیریم تا در صورتی که آن نفر وقت داشته باشد بتواند مشکلات سیستم را برطرف کند . اما در آن لحظه آنقدر فکرتان مشغول است و استرس دارید که نه به قیمت فکر می کنیم نه به تخصص و کیفیت که آیا این کارها را درست انجام می دهد یا خیر ؟

بعد از این اتفاق باید راه حلی جهت برطرف کردن اوضاع که دوباره این اتفاق رخ ندهد چاره ای کرد؟
چندین راه جلوی ما قراردارد:
۱- یک نیرو در حد و توان شرکت استخدام کنیم تا بتواند کلیه مشکلات شبکه و سخت افزار را بدون محدودیت رفع نماید
۲- یک مشاور جهت امور شبکه و سخت افزار بگیریم تا ایرادات کارمان را بررسی و آن را رفع نماید .
۳- خدمات شبکه و سخت افزار را برون سپاری کنی

در جواب این راه ها می توان اینگونه پاسخ داد :
۱- زمانی که ما یک نیرو استخدام می کنیم به غیر از حقوق باید مزایای آن فرد را پرداخت کنیم در ضمن همانطور که مستحضرهستید IT به سرعت دارد بروزرسانی می شود که این امر باعث می شود نیروی خود را به کلاس های آموزشی بفرستیم . در کل آیا این همه هزینه توجیه اقتصادی دارد یا خیر؟
۲- در مورد مشاوره باید این چنین گفت که مشاوره بیشتر برای شرکت هایی که خودشان نیروی IT دارند تا بتوانند در این زمینه اطلاعات بیشتری را دریافت کنند چون یک نیروی مشاوره از نظر قیمت و زمان به صرفه نمی باشد برای کسب و کارهای کوچک و متوسط .
۳- اما بهترین تصمیم گزینه ۳ یعنی برون سپاری خدمات شبکه می باشد که هم توجیه اقتصادی دارد و هم امن و با اطمینان تر است.

مزایای برون سپاری شبکه

هنگامی که شرکت را برون سپاری شبکه می کنیم ، هزینه ها و سایر مسائل مالی مربوط به استخدام یک کارمند را کاهش و یا حذف می کنیم.

Outsourcing network
برون سپاری شبکه و سخت افزار به شما اجازه می دهد که تمرکزتان به کسب و کار اصلی شرکت باشد
به جای اینکه در امور شبکه و سخت افزار از یک دانش شخصی استفاده شود می توانیم به وسیله برون سپاری از تجربه و تخصص افراد تیمی نیز استفاده کنیم چرا که پشت یک شرکت IT چندین فرد متخصص در این حوزه هستند .
شرکت های که خدمات برون سپاری شبکه و سخت افزار را انجام میدهند مطمعناً چندین شرکت را پشتیبانی می کنند و از مسائل و مشکلات IT با خبر هستند که این امر باعث افزایش رشد سریع در امور فنی شبکه و تکنولوژی می گردد.
شرکت هایی که امور شبکه را انجام می دهند دارای گواهینامه های بروزرسانی و گذراندن دوره هایی می باشند که باعث تقویت و قوای تیمی می گردد تا بتوانند ایده های جدید و خدمات نوین را به مشتریان ارائه دهند.
یکی از مسائل مهم در کشورمان تهیه اقلام و منابع سخت افزاری کامپیوتری و شبکه می باشد که با توجه به قلابی بودن و نداشتن اعتبار برخی از این منابع ، این شرکت ها به وسیله آشنایان زیاد و اطلاعات کافی می توانند جهت نیاز اقلام به بهترین نحو خرید کنند.


قبل از برون سپاری شبکه شرکت باید به این نکات توجه کرد:

۱- قبل از اقدام برون سپاری امور شبکه معایب و مزایای برون سپاری را به یاد داشته باشید تا بتوانید درست تصمیم بگیرید.
۲- امور برون سپاری شبکه را به شرکتی بسپارید که نمونه هایی از کسب و کار شما با همان اندازه و یا بیشتر را در رزومه خود انجام داده باشد
۳- قبل از سپردن و عقد قرارداد از شرکت بخواهید که آینده IT شرکتتان را تا چند سال آینده پیش بینی کند و یا حداقل نیازهای جهت پیشرو در فن آوری و اطلاعات را به شما ارئه دهد و لیستی از مشکلات در حال حاضر شرکتتان را به شما ارئه دهد و با برنامه جلو رود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید